Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

Trvale vysoká karma je pro blogera škodlivá. Jak ji snížit?

16. 05. 2023 16:16:16
Vysoká karma je stejně jako vysoký krevní tlak tichým zabijákem. Pokud trvale přesahuje hranici čtyřiceti procent, je zapotřebí ji snížit.

Než začnu psát o způsobech, jak snížit příliš vysokou karmu, bych chtěl rád připomenout typy škodlivých nízkých a vysokých karem podle jejich závažnosti.

Nízká karma.

- 0,0 Stav klinické smrti. Pokud bloger po dobu tří měsíců nevykazuje jakékoliv známky života, stane se mrtvým nebo tzv. neživým. Na blogu se takových neživých blogerů připomínajících hraběte Drákulu nachází poměrně dost. Po určité době, často i po několika letech, vstanou z hrobu, napíší bestseller třeba na téma – zažila jsem během transatlantického letu padesát orgasmů- a rázem si přivodí vražedně vysokou karmu čtyřicet osm procent.

- 0,1 až 2,0 Stav hlubokého bezvědomí až agónie. Jde o jakousi obdobu čistě vegetativního přežívání, kterého lze dosáhnout například stonásobným opakováním nějakého nesmyslného souvětí. I v takovém případě se najde někdo, kdo se pod článkem takzvaně nechtěně uklikne. Velmi často pomohou nešťastníka udržet nad nulou blízcí rodinní příslušníci, recesisté nebo i autor sám.

- 2,1 až 4,0. Nezdravě nízká karma, která citlivější blogery přivádí do stavu chronického rozladění a někdy i deprese. U jiných však zase může vyvolávat extatické stavy, kdy se dotyční ve svých představách vtělují do Vincenta van Gogha, který za svého života prodal jen jediný svůj obrázek a slávy se dožil až jedenáct let po své smrti. V takových případech je snadná pomoc v podobě adrenalínové injekce, kterou může být například jakýkoliv komentář k aktuální politické situaci nebo oznámení, že zdražilo lečo.

- 4,1 až 8,0. Jde o vcelku neškodný stav snížené karmy a je otázkou, zdali by se vůbec měla farmaceuticky léčit. V této skupině se často nalézají recenze menšinových uměleckých žánrů, úvahy nad různými matematickými paradoxy a články s náboženskou tématikou. Diskuze pod články jsou vedeny v pohodové atmosféře, bez emocí a pokud se nějaké emoce objeví, tak jen ty kladné. Varovným signálem může tato stále ještě nízká karma být jen pro ty, kteří námětově evidentně mířili do výšin dvaceti až třiceti procent, ale jejich pokus skončil nechtěným kolapsem. Klasicky se jedná o veselou příhodu z natáčení, při které se směje jen autor, ale publikum zůstává ledově studené a diskuzní místnost prázdná jako hladomorna.

- 8,0 až 12,0 Jde o fyziologickou hranici lehounce snížené karmy většinou určené pro ty, které trocha poezie nezabije. Nejlepším lékem na vražedně vysokou karmu je napsat básničku nebo povídku.

Vysoká karma

-49,9 Delirium tremens. Pokud by nějaký bloger dosáhl téhle hodnoty, dostal by se do stavu neslučitelného se životem. Ani bloger, který absolvoval půlroční ostrý speciální výcvik přežití v extrémních podmínkách Antarktidy, by po několika dnech zkolaboval a ani roční pobyt v psychiatrickém sanatoriu by nezaručoval návrat do normálního života. Co je mi známo, doposud nikdo hodnoty 49,9 nedosáhl.

-48,0 až 49,9. I mezi námi je několik Reinholdů Andreasů Messnerů, kteří opakovaně vyšplhali do mrtvé zóny nad 48,0 a nějakou dobu / i několik dnů / tam dokázali vydržet. Pokud se to podařilo blogerům plně aklimatizovaným na výšku 40 plus, přežili to bez fatálních následků. Pokud se do výšin 45 a více dostal nešťastník do té doby brázdící v hladinách kolem deseti až patnácti, skončil nenávratně v blogerské klinické smrti 0,0., neboť neunesl následnou diskuzi pod blogem čítající tři sta padesát rozhořčených reakcí, na kterou nebyl do té doby absolutně zvyklý a v následujících měsících a letech v důsledku utrpěného šoku přestal vykazovat blogerské známky života.

45-48 Trvale pobývat v této hladině je bez podpůrných kyslíkových přístrojů v podobě zařazení na titulní stranu takřka vyloučené. Vypěstovaná silná závislost na této kyslíkové bombě však činí postižené blogery neschopnými se vracet bez silného duševního i tělesného utrpení do nižších výškových hladin. Odvykací léčba trvá dlouhé roky a většinou není úspěšná. Jsou však výjimky, potvrzující pravidlo. Jsou i tací, kteří si dokážou udržet extrémně vysokou karmu i bez titulní strany ať už napíší, co chtějí. I když napíší recept na pelmeně plněné mletým skopovým masem, stejně se jejich karma vyšplhá na 45, jen to fikne.

40 – 45 Jak říkají lékaři. Jedna nebo dvě skleničky malého piva nebo deci červeného vína neuškodí. Jednou či dvakrát do roka si na pár hodin s takto vysokou karmou užít, je něco jak veselá opička po vydařeném podnikovém rautu. Pak ale zpátky šup do bezpečí fyziologicky ideální dvacítky až pětadvacítky.

Jak se tedy bránit před vražednou vysokou karmou? Uvedu několik doporučení :

-Napište článek podobného ražení, jaký teď právě na mém blogu čtete.

-Nepište o politice a když už vám to nedá, tak stylem nestranného vyváženého hodnocení. O ten totiž většina nestojí, stejně jako fanoušci Sparty nebo Baníku nestojí o moudra nějakého příliš ukecaného učitele tělesné výchovy.

- Jste-li žena, nepište o tom, jak jste přišla o panenství, jak to máte ráda a jiné podobné lechtivosti. Zaručeně vyletíte rychlovýtahem do čtyřicátého pátého patra. Naopak o intimní zážitky mužů panuje nízká poptávka. Až bych si dovolil říci, že psát o tom, kdy jsem přišel o panictví, nebo jakého ho mám, je osvědčeným prostředkem ke snížení vysoké karmy.

- Nebuďte kontroverzní. Faktem je, že napsat úmyslně vyhraněný článek, vám zvýší karmu a ostatním krevní tlak. Po diskuzi pod článkem se vám však rovněž nakonec zvýší krevní tlak. Karma 45 a tlak 190/120 je smrtící kombinace.

Autor: Vilém Ravek | úterý 16.5.2023 16:16 | karma článku: 20.27 | přečteno: 372x

Další články blogera

Vilém Ravek

Chlapečku, nejdřív přežij Satanáše, pak si užij Mikuláše.

Už se zase blíží Mikuláš, milé děti a hlavně rodiče. Čertů vylézajících kdesi ze skalních dutin a starých opuštěných sklepů bude přebytek, ale dětských psychologů nedostatek. Ještě si to rozmyslete.

24.11.2023 v 17:49 | Karma článku: 15.97 | Přečteno: 202 | Diskuse

Vilém Ravek

Efekt šeptající galerie

Vzdálenost mezi srncem a srnou je zpočátku velká. Pak srna zvolní svůj spěch a srnec se začne přibližovat. Nakonec se srna zastaví a dovolí srnci spojení / náhodně odposlechnuto na mysliveckém bále /.

5.11.2023 v 18:07 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 227 | Diskuse

Vilém Ravek

Asijská sršeň sice vraždí naše včely, ale to přece nevylučuje mírové řešení problému

Asijská sršeň sice likviduje naše včely, ale když ji budeme oplácet stejnou měrou, klesneme na její úroveň. Copak neexistuje nějaké mírové řešení? Musíme se o to aspoň pokusit.

14.10.2023 v 15:55 | Karma článku: 39.65 | Přečteno: 3825 | Diskuse

Vilém Ravek

Průšvih. Letos na dovolené se mi definitivně zlomil stojan.

Dovolené za hranicemi všedních dnů považuji za celkem riskantní záležitost. Stát se může opravdu cokoliv a to nejen Agátě Hanychové a Jaromíru Soukupovi.

5.10.2023 v 18:11 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 439 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Láska či sen, kdo je kdo a lásky je plno

Kdo to myslí s láskou upřímně zamyslí se nad situací života, která říká toto: Kdo jednou okusí skutečnou lásku Boha, ten nalezne lásku ve všem, jen pozorností se určuje množství lásky.

30.11.2023 v 6:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Jarka Jarvis

Mozek v kalhotách

Většina orgánů a součástek lidského těla má svoje místo, které mu konstruktér přiklepnul. Ale život není peříčko, a tak se občas stane, že nám vypadnou oči z důlků, spadne sanice na zem, nebo srdce do kalhot.

29.11.2023 v 21:55 | Karma článku: 8.67 | Přečteno: 177 | Diskuse

Karel Trčálek

Ježula

Život věčný, kterého se někteří dočkají, bude krom jiného, jedněmi nepřetržitými narozeninami, které se budou i nepřetržitě slavit...

29.11.2023 v 17:09 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 193 | Diskuse

Jan Pražák

Jedině nepřítel mého nepřítele může být mým přítelem

Představte si klasický trojúhelník. Ne, neděste se, nechystám se vás zkoušet z geometrie, mám na mysli pomyslný trojúhelník vztahový. Jeho tři aktéři až donedávna fungovali v pohodě a neměli mezi sebou žádné spory.

29.11.2023 v 14:34 | Karma článku: 18.18 | Přečteno: 399 | Diskuse

Marek Valiček

Kližka na houbách a roztančená matka. Prostě krásnej den!

Některé matky to tak prostě mají. K narozeninám si nepřejí žádné dárky, ale rády si zatancují v restauraci, kde se... netančí.

29.11.2023 v 10:37 | Karma článku: 24.49 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 271 Celková karma 22.55 Průměrná čtenost 1580

Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...