Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

Výměna manželek – deset dnů, které otřesou vaším světem.

27. 02. 2023 12:18:22
Kdo sní o souběžných milostných vztazích, tak po shlédnutí několika Výměn manželek se stane monogamním jako baptistický kazatel a bude děkovat Bohu jak se vlastně dobře oženil.

Kdybych mohl rozhodovat, kdo dostane cenu Emmy za nejlepší televizní nízkonákladový hororový seriál, udělil bych ji za pořad televize NOVA Výměna manželek. Ve skutečnosti jde o reality show spočívající ve výměně manželek na dobu deseti dnů. O žádnou módní polyamorii však rozhodně nejde, to ani náhodou. Spíše naopak. Kdo sní o souběžných milostných vztazích, tak po shlédnutí několika Výměn manželek se stane monogamním jako baptistický kazatel a každý večer bude děkovat Bohu jak se vlastně dobře oženil. Tak drsnou se tahle oblíbená reality show postupem doby stala.

Aby bylo jasno ! Já plytké pořady komerčních televizí zásadně nesleduji a zvláště ne ve středu, kdy v hlavním vysílacím čase se Výměna manželek vysílá. Jenom mi bylo divné, že toho dne v pozdně večerní době se má manželka ke mně tak nějak pěkněji chová, i když bych si její oceňující slova zrovna za klobouk nedal: / „Ty můj hodný trumbero, ani nevíš, jak jsem ráda, že tě mám.“/ Když se to opakovalo v různých obměnách každou středu, začal jsem si myslet, že na přísloví –středa, je ho tam třeba- možná opravdu něco bude. Nakonec jsem zjistil, že za všechno mohou Zoufalé manželky ve Výměně manželek. Zoufalé však nejsou jen manželky. Manželé se sice nevyměňují, ale často podstupují stejný záhul, jako američtí mariňáci v přijímači.

Inu sledovanost chce svoje. Většinový divák vyžaduje stále větší extrém a zřejmě bude hůř. Všiml jsem si, že se ve „Výměně“ jede podle těchto základních schémat.

-První schéma by se dalo nazvat „Výměna čarodějnic.“ Na jejím počátku si zřejmě oba manželé od výměny slibují, že si alespoň na deset dnů od svých fúrií odpočinou, shrábnou odměnu sto tisíc a poté podají návrh na rozvod. Místo toho se dostanou doslova z bláta do louže, takže už po pár dnech dojdou k závěru, že všechny ženský jsou stejné bestie a u té své alespoň už vědí, co od ní mohou očekávat. Po deseti dnech pekla si se svými pokérovanými divoženkami padají do náruče a doma si pouští duet z Prodané nevěsty Věrné milování.

- Pyšná princezna v Chánově. Některé velkoměstem zhýčkané krásky více než peněžní odměna láká velká sledovanost, která zaručuje alespoň na krátkou dobu mediální slávu. O hodině v hlavním vysílacím čase si mnoho mediálních hvězdiček může nechat jen zdát. Divák reality show však žádá krev. Když limuzína s logem televize zastaví v Chánově nebo jiné vyloučené lokalitě, je pozdě volat o pomoc. Horor může začít.

- Bezdětná Sněhurka a sedm malých trpaslíků -. Pokud má být vyměněnou manželkou pětatřicetiletá bezdětná milovnice ušlechtilých koček, s velkou pravděpodobností vyfasuje na hlídání sedm dětí od dvou do patnácti let a k nim dominantního manžela bez trvalého pracovního poměru. Během pobytu se třikrát nervově zhroutí a tři dny před koncem se u ní nečekaně dostaví laktace.

-Líná lemra s vysokým BMI, chrupem jako noty na buben a tabakismem třetího stupně -. Tu s téměř jistotou čeká desetidenní dovolená ve vile v Praze Střešovicích, kde bude sdílet prostor s finalistou soutěže o nejkrásnějšího muže České republiky, kondičním trenérem a příležitostným modelem. Od té doby se tento díl bude na sociálních sítích sdílet pod názvem „Jak se stát misogynem snadno a rychle“.

- Noci s psychopatem. Tato varianta se zřejmě vyvinula z dřívější verze - Noci s podivínem - , která zřejmě začínala diváky nudit. Ideální vyměněnou manželkou pro tohle schéma je představitelka střední třídy, která koketuje s myšlenkou rozvést se se svým nudným partnerem, který začíná fotrovatět, neustále nechává prkénko na záchodě nahoře a tvrdošíjně si neholí pubické ochlupení. Po výměně se po novém dobrodružství toužící kráska vrací v podobě zmoklé slepice, která bezpečí svého kurníku už nikdy nevymění za adrenalinovou divočinu plnou nevypočitatelných magorů.

Zvláštní kapitolou „Výměn“ je závěrečná beseda účastníků pod názvem „Mezi osmi očima“. Slovní výměny mezi frustrovanými vyměněnými a posléze zpět vrácenými manželkami jsou silnou kávou i pro skalní fanoušky Baníku Ostrava. Slovní fackovačku pak ze zálohy jistí testosteronem překypující manželé a ty zase, jak chci věřit, členové ochranky vybaveni alespoň pepřovým sprejem.

Jestli tendence k ještě většímu adrenalinu bude pokračovat, budou se muset vymyslet ještě extrémnější formy Výměn. Což tak poslat veganskou bio-matku do rodinného řeznictví, kde se vyrábí nejvyhlášenější krvavá tlačenka ve střední Evropě anebo zapojit do hry dlouholetým kriminálem částečně převychované recidivisty. Ještě mne napadá nahradit výměnu manželek výměnou tchyní. To by mohl být také pěkný masakr.

Autor: Vilém Ravek | pondělí 27.2.2023 12:18 | karma článku: 31.68 | přečteno: 1013x

Další články blogera

Vilém Ravek

Chlapečku, nejdřív přežij Satanáše, pak si užij Mikuláše.

Už se zase blíží Mikuláš, milé děti a hlavně rodiče. Čertů vylézajících kdesi ze skalních dutin a starých opuštěných sklepů bude přebytek, ale dětských psychologů nedostatek. Ještě si to rozmyslete.

24.11.2023 v 17:49 | Karma článku: 15.97 | Přečteno: 202 | Diskuse

Vilém Ravek

Efekt šeptající galerie

Vzdálenost mezi srncem a srnou je zpočátku velká. Pak srna zvolní svůj spěch a srnec se začne přibližovat. Nakonec se srna zastaví a dovolí srnci spojení / náhodně odposlechnuto na mysliveckém bále /.

5.11.2023 v 18:07 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 227 | Diskuse

Vilém Ravek

Asijská sršeň sice vraždí naše včely, ale to přece nevylučuje mírové řešení problému

Asijská sršeň sice likviduje naše včely, ale když ji budeme oplácet stejnou měrou, klesneme na její úroveň. Copak neexistuje nějaké mírové řešení? Musíme se o to aspoň pokusit.

14.10.2023 v 15:55 | Karma článku: 39.65 | Přečteno: 3825 | Diskuse

Vilém Ravek

Průšvih. Letos na dovolené se mi definitivně zlomil stojan.

Dovolené za hranicemi všedních dnů považuji za celkem riskantní záležitost. Stát se může opravdu cokoliv a to nejen Agátě Hanychové a Jaromíru Soukupovi.

5.10.2023 v 18:11 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 439 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Česká televize by se měla nad sebou zamyslet

Pokud to takhle s Českou televizí půjde dál, neměl by spolek Milion chvilek pro demokracii příliš dlouho otálet se svoláním co nejmasovější demonstrace na podporu její nezávislosti.

15.11.2023 v 8:10 | Karma článku: 39.67 | Přečteno: 1531 | Diskuse

Ztlumeno

Titulky se zvýrazňováním slov nejsou vhodné pro osoby s postižením sluchu

Je velmi potěšující, když autor mediálního obsahu, opatří své video titulky. Avšak kvůli neznalosti problematiky mnohdy vznikne něco, čemu se titulky říkat nedá, protože nesplňují zcela základní parametry titulkování.

26.10.2023 v 7:12 | Karma článku: 5.18 | Přečteno: 155 | Diskuse

Ivo Cerman

Překvapivá obvinění Izraele v pořadu Máte slovo!

Výsledkem pořadu Máte slovo bylo další obvinění Izraele z vraždění dětí a pohádka o dobrotivé vládě Hamásu v pásmu Gazy.

23.10.2023 v 7:04 | Karma článku: 45.87 | Přečteno: 9098 | Diskuse

Martin Faltýn

Rád zaplatím zvýšené poplatky za veřejnoprávní ČT

Asi vás to překvapuje. Mne nikoli. Jakkoli vláda s námi jedná stylem "Ať naříkají, ale ať platí!" a i z jiných důvodů je film Pyšná princezna neoblíbený. Zvýšení poplatků ale není agitační pohádka. Platit budem, víc vám neřeknu!

21.10.2023 v 10:00 | Karma článku: 28.34 | Přečteno: 839 | Diskuse

Ivo Cerman

Obhájce terorismu na Fakultě humanitních studií UK

Stávkující humanistická fakulta chce prý peníze na „kvalitu“, ve skutečnosti za vaše peníze živí antisemitskou propagandu.

18.10.2023 v 9:32 | Karma článku: 36.76 | Přečteno: 1347 | Diskuse
Počet článků 271 Celková karma 22.55 Průměrná čtenost 1580

Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...